Voćni kolač sa kiselom pavlakom


 Potrebno je:

2,5 dupla pakovanja piškota
1 kg kisele pavlake (20%mm)
5 kašika kristal šećera
250 g jagoda
250 g borovnica
200 g kajsija

Još je potrebno:

sok (ukus po vašem izboru) za umakanje piškota

Priprema:

1.Kiselu pavlaku izručiti u dublju posudu. Dodati šećer u kristalu i samo blago promešati varjačom, da se pavlaka "razbije". Podeliti ga na četiri dela. Svo voće iseckati na sitne kockice, svako voće posebno.

2.  Piškote provući kroz sok (koristila sam sok mešavina limuna i nane) i složiti prvi red u plehu veličine 30 cm x 20 cm. Preko piškota premazati deo fila, pa rasporediti iseckane jagode. Jagode malo pritisnuti u fil, kao i drugo voće koje će se ređati. Preko jagoda staviti drugi red piškota i deo fila. Preko rasporediti borovnice (ja sam to preskočila, što se vidi i na slici, pa sam borovnice i kajsije stavila preko trećeg reda piškota). Opet idu piškote, fil i na kraju se stavljaju kajsije (kod mene je to bila mešavina borovnica i kajsija). Zadnji deo voća premazati filom. Ako vidite da vam je ostalo malo fila, ubacite šlag. To sam ja uradila, umutila 80 g belog krem šlaga sa ostatkom fila od kisele pavlake i premazala površinu kolača. 

3. Kolač ostaviti u frižider minimum 5 sati (ja sam ga ostavila preko noći) da se lepo stegne, pa ga isecite.

Predivan voćni kolač, koji je toliko osvežavajući kao da jedete sladoled.

Коментари

Популарни постови